Po remisie 1:1 z Górnikiem Łęczna, w meczu wyjazdowym, Wisła Kraków powtórzyła wynik w meczu drugiej kolejki jesiennych rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Tym razem rywalem Białej Gwiazdy był Piast Gliwice.
Pierwsza połowa meczu nie zachwycała ani dynamiką, ani poziomem. Wisła przeprowadziła więcej akcji na bramkę gości, ale akcje nie przynoszące oczekiwanej zmiany na tabeli wyniku są warte tyle samo co ich brak. W drugiej połowie zrobiło się bardziej nerwowo, ciekawie i śmiesznie. W 48 minucie Garguła otrzymał żółtą kartkę za faul na Radosławie Murawskim. Rzut wolny dla gości wykonał Tomasz Podgórski, ale trafił w słupek. W 49 minucie meczu Jan Polak strzelił bramkę, dzięki czemu Piast zaczął prowadzić 0:1. Dziesięć minut po stracie gola doszło do sytuacji, która wprawiła w osłupienie wszystkich kibiców. Maciej Jankowski najpierw idealnie wykorzystał zamieszanie w drużynie gości i po ominięciu bramkarza Gliwiczan został sam na sam z pustą bramką, po czym nie trafił w światło bramki. Po wszystkich nieudanych akcjach Wisły Kraków, ten strzał przelewa szale goryczy – na trybunach słychać wyraźną dezaprobatę. W kolejnej minucie Maciej Sadlok otrzymał żółtą kartkę, co spowodowało, że niezadowolenie kibiców przeniosło się na sędziego. Kolejny kwadrans meczu przypominał pierwszą połowę – Wisła znowu w natarciu i znowu bezskutecznie. Na szczęście gospodarzy, w 77 minucie spotkania, Łukasz Garguła bardzo dobrze dośrodkował, a Maciej Jankowski, precyzyjnie główkując, umieścił piłkę w siatce gości, co wyrównało rezultat na 1:1. Po wyrównaniu obie strony starały się wprawdzie wyprowadzać błyskawiczne akcje w nadziei na zdobycie przewagi, wynik jednak pozostał bez zmian.
O tym, że poziom gry przekłada się na zainteresowanie kibiców najlepiej świadczy fakt, że z trybun mecz oglądało trochę ponad cztery tysiące kibiców, co biorąc pod uwagę możliwości stadionu, jest raczej słabym wynikiem.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 1:1 (0:0)