Dobre złego początki – tak można powiedzieć o pierwszej bramce tego spotkania, która w czwartej minucie meczu poderwała kibiców Cracovii z miejsc, dając nadzieję na bardzo dobry wynik pierwszego meczu w tym sezonie, na własnym boisku.
Autorem pierwszej bramki meczu był Dawid Nowak. Piłkarze Legii potrzebowali prawie dwudziestu minut by pozbierać się po takim powitaniu. W odpowiedzi Jakub Kosecki pewnie pokonał obronę Cracovii i w 23 minucie meczu zdobył dla gości pierwszą bramkę. Do końca pierwszej połowy spotkania wynik pozostał bez zmian.
Początek drugiej części spotkania jeszcze bardziej oddalił gospodarzy od szans na zwycięstwo. Już w 47 minucie Tomasz Jodłowiec jako drugi pokonał bramkarza Pasów podnosząc wynik na 1:2. W 74 minucie, po faulu Jaroszyńskiego, sędzia podyktował rzut karny dla gości. Ivica Vdorljak celnie strzelił i podniósł wynik na 1:3.
Gospodarzom, pomimo doliczonych 4 minut do drugiej połowy meczu nie udało się nadrobić strat i wynik meczu pozostał bez zmian.
Można powiedzieć, że ciężka praca czeka nowego trenera Cracovii, Roberta Podolińskiego. Jego podopieczni mają już za sobą dwa pierwsze mecze: jeden wyjazdowy i jeden na własnym boisku, obydwa przegrane.
W pierwszym meczu jesiennej kolejki spotkań ligowych Pasy grały już z drużyną Górnika Zabrze przegrywając 2:0, następnie, na własnym boisku, Cracovia uległa piłkarzom Legii Warszawa 1:3.
Najbliższa okazja do nadrobienia strat jest pierwszego sierpnia, podczas meczu wyjazdowego z Jagiellonią Białystok. Jagiellonia ma za sobą pierwszy mecz na własnym boisku z Lechią Gdańsk, który zakończył się remisem. Przed sierpniowym meczem z Cracovią, żółto-czerwonych czeka jeszcze niełatwe spotkanie wyjazdowe z Zawiszą Bydgoszcz.

Po dwóch pierwszych kolejkach jesiennych rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy Cracovia zajmuje 14 pozycję w tabeli.

Cracovia Kraków – Legia Warszawa 1:3 (1:1)