Kraków w obiektywie
Bardzo mocnym akcentem rozpoczęli ligowe rozgrywki zawodnicy Pasów.
W pierwszym meczu sezonu hokeiści z Krakowa roznieśli katowicki GKS 16:1. Już wynik pierwszej tercji – 5:0 pokazał, że Cracovia zdecydowanie góruje nad przeciwnikiem.
W drugiej tercji Pasy dodały kolejne trzy bramki do wyniku. Goście w tym czasie zdobyli jedną bramkę, jak się później okazało, jedyną w całym spotkaniu. Honorowego gola dla HC GKS Katowice zdobył Danil Semyan.
W trzeciej tercji gospodarze nie pozostawili widzom złudzeń, co do tego, kto w piątkowy wieczór króluje na lodowisku, wygrywając ją 8:0.
16:1 to wynik wyraźnie pokazujący, że nowy skład katowickiego GKS-u potrzebuje jeszcze wiele czasu i treningów by zgrać się do poziomu, na którym będą w stanie podjąć walkę z hokeistami z Krakowa.
W pierwszym meczu sezonu bardzo dobrze pokazał się Bartosz Fraszko, dla którego ten mecz był debiutem w krakowskich Pasach. Fraszko czterokrotnie umieszczał krążek w bramce GKSu.
Kolejny mecz już 30.09.2014, tym razem Cracovia podejmować będzie MMKS Podhale. Początek spotkania o 18.30.

COMARCH CRACOVIA – HC GKS KATOWICE 16:1 (5:0, 3:1, 8:0)

Bramki:
1:0 – Fojtik – Valčak – Wajda 4:07 (5/5)
2:0 – Stoklasa – Pasiut 4:25 (5/5)
3:0 – Fraszko – S. Kowalówka – A. Kowalówka 8:06 (5/5)
4:0 – Stoklasa – Kozłowski – Pasiut 8:56 (5/5)
5:0 – Valčak – Dvořak – Fojtik 12:31 (5/5)
5:1 – Siemjan 24:53 (5/5)
6:1 – Słaboń – Wajda – S. Kowalówka 30:56 (5/5)
7:1 – Fraszko 34:06 (5/5)
8:1 – Fojtik – Valčak 35:17 (5/5)
9:1 – Fraszko – S. Kowalówka – Słaboń 44:01 (5/5)
10:1 – Fojtik – Valčak 45:49 (5/5)
11:1 – Stoklasa – Kłys – Wajda 49:00 (4/5)
12:1 – Witowski – Noworyta 49:48 (5/5)
13:1 – Fraszko – Słaboń – S. Kowalówka 50:45 (5/5)
14:1 – Kisielewski – Witowski – A. Kowalówka 54:18 (5/5)
15:1 – Słaboń – S. Kowalówka – Noworyta 55:28 (5/5)
16:1 – Dvořak – Kruczek – Valčak 58:12 (5/5)

Składy:
Comarch Cracovia:
Radziszewski (od 40:01 R. Kowalówka) – A. Kowalówka (2), Noworyta, Fraszko (2), Słaboń, S. Kowalówka – Wajda, Kłys, Fojtik, Valčak, Dvořak – Dąbkowski, Kruczek, Kozłowski, Pasiut (2), Stoklasa – Kisielewski, Witowski, Wiśniewski.

HC GKS Katowice:
Selin (od 49:00 Domogała) – Musiał, Krokosz, Heffernan, Siemjan, Riabow – Smirnovs, Cyganek, Gulbinowicz (2), Kret, Swiderski – Księżyk.