Chcemy żyć w harmonijnym społeczeństwie, w którym kobiety i mężczyźni, działając wspólnie, wykorzystują w pełni swój potencjał, wspierając się i inspirując. W takim społeczeństwie człowiek, niezależnie od swojej płci, ma szansę zaangażowania się w proces kształtowania rzeczywistości i decydowania o kierunku, w jakim się on rozwija. Oznacza to współdzielenie władzy i odpowiedzialności, wykorzystanie wiedzy i kompetencji dla wspólnego dobra.

Druga edycja projektu „Kobieta-Wiedza-Władza” zaczyna się już 8 marca.
Zainauguruje ją rozpoczynająca się o godz. 10:00 konferencja „Świat dla Kobiet, czy Kobiety dla świata”.
Nieco później, w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, w Sali Michałowskiego, rozpocznie się wernisaż wystawy „Kobieta w Metropolis. Człowiek i technologia”. Na wystawie zostaną zaprezentowane grafiki przedstawiające technologie, które stały się podstawą rozwoju cywilizacyjnego Europy u progu Nowożytności.
Program tegorocznej imprezy zapowiada się dość interesująco. Poza konferencją i wystawą (trwającą do 21.03.2015 r.), od 9 do 14 marca w kinie Kijów Centrum, w ramach pasma filmowego „Być Kobietą”, będzie można zobaczyć przegląd filmów Agnieszki Holland. Wielką niespodzianką wydaje się również prezentacja filmu „Metropolis” Fritza Langa, z muzyką na żywo autorstwa Abla Korzeniowskiego, w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej z udziałem Chóru Mieszanego Katedry Wawelskiej, pod dyrekcją Andrzej Korzeniowskiego – brata kompozytora.

Na uwagę zasługuje także wystawa „Krzątaczki” 20.03 – 18.04 2015 r., obejmująca prace artystek z Polski, Niemiec i Anglii. Ich twórczość pokazana zostanie w Galerii Domu Norymberskiego oraz w przestrzeni publicznej krakowskiego Kazimierza.

Szczegółowe informacje dotyczące imprezy można znaleźć na stronie: http://kobietawiedzawladza.pl/
Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Na Rzecz Rozwoju”

Kraków w obiektywie

Kraków w obiektywie

Kraków w obiektywie

Kraków w obiektywie

Kraków w obiektywie