Wielką niespodziankę sprawili piłkarze Białej Gwiazdy swoim kibicom podczas meczu 28 kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Wdowczyka dosłownie roznieśli drużynę Jagiellonii Białystok wygrywając 5:1.
Do przerwy gospodarze prowadzili 4:0 i wyraźnie widać było, że dominują na boisku.
Wiśle bardzo pomógł faul Igora Tarasovs’a na Rafale Boguskim, za co sędzia odgwizdał przewinienie i pokazał czerwony kartonik. W konsekwencji od siódmej minuty spotkania goście musieli grać w osłabieniu. Zawodnicy Białej Gwiazdy skrzętnie wykorzystali tę przewagę.
Jako pierwszy refleksem i bardzo celnym strzałem popisał się Maciej Sadlok w 24 minucie spotkania. Osiem minut po nim na listę strzelców wpisał się Paweł Brożek, który po kolejnych ośmiu minutach ponowił swój wyczyn poprawiając wynik na 3:0. Na chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu Rafał Wolski, do już i tak wysokiego wyniku, dodał kolejną bramkę podnosząc wynik na 4:0.
W drugiej połowie Wisła, mimo zdobytej przewagi, nadal szturmowała bramkę Jagiellonii, efektem czego w 63 minucie Rafał Boguski, jako czwarty zawodnik Wisły, wpisał się na listę strzelców, podnosząc wynik na 5:0. Siedem minut później honorową bramkę dla gości zdobył Karol Świderski. Mimo jeszcze kilku prób z obu stron, wynik spotkania pozostał bez zmian.

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 5:1 (4:0)