Kraków w obiektywie

Dziś rozpoczyna się ósma edycja festiwalu Wawel o zmierzchu.
Przez całe lato na dziedzińcu arkadowym i Batorego rozbrzmiewać będzie muzyka klasyczna.
Usłyszymy utwory Chopina, Kurpińskiego i Karłowicza w wykonaniu gwiazd światowego formatu, wystąpią m.in. pianista Alexander Gavrylyuk, wiolonczelista Andrzej Bauer, pianistka Mariola Cieniawa, skrzypaczka Maria Sławek, śpiewaczki Katarzyna Oleś-Blacha i Katarzyna Suska, pianista Marcik Koziak czy wiolonczelistka Aleksandra Lelek.
W programie przygotowano dwa koncerty symfoniczne, sześć kameralnych i maraton młodych pianistów.

Wszystkie koncerty zaplanowano jako plenerowe. Gdyby jednak wakacyjna aura nie dopisała koncert finałowy będzie przeniesiony do Kościoł OO. Bernardynów przy ul. Bernardyńska 2, a koncerty kameralne do Centrum Wystawowo-Konferencyjnego na Wawelu.

Program Festiwalu Wawel o Zmierzchu 2015

4 lipca 2015, godz. 10.00
Maraton Pianistyczny na Dziedzińcu Arkadowym
10.00 – Radosław Goździkowski
11.00 – Eligiusz Skoczylas
12.00 – Szymon Nehring
13.00 – Paweł Motyczyński

4 lipca 2015, godz. 20.00
Koncert inauguracyjny na Dziedzińcu Arkadowym
Orkiestra CORda Cracovia
Maria Sławek – skrzypce, Andrzej Bauer – wiolonczela, Mariola Cieniawa – fortepian
Tadeusz Strugała – dyrygent
w programie: Kamil Kruk, nowy utwór (zamówienie festiwalu, prawykonanie)
Karol Kurpiński, Polonez na orkiestrę
Ludwig van Beethoven, Koncert potrójny na skrzypce, wiolonczelę, fortepian i orkiestrę op. 56

11 lipca 2015, godz. 19.30
Koncert kameralny na Dziedzińcu Arkadowym
Katarzyna Oleś-Blacha – sopran, Monika Korybalska – mezzosopran, Krzysztof Kozarek – tenor, Jacek Ozimkowski – bas-baryton, Piotr Różański – fortepian
w programie: W.A. Mozart, G. Rossini, G. Verdi, G. Puccini

18 lipca 2015, godz. 19.30
Koncert kameralny na Dziedzińcu Batorego
Marcin Koziak – fortepian
w programie: R. Schumann, P. Czajkowski, S. Rachmaninow

25 lipca 2015, godz. 19.30
Koncert kameralny na Dziedzińcu Batorego
Katarzyna Suska – mezzosopran, Maciej Zagórski – fortepian
w programie: F. Chopin, S. Moniuszko, M. Karłowicz

1 sierpnia 2015, godz. 19.30
Koncert kameralny na Dziedzińcu Batorego
artsemble: Błażej Kociuban, Małgorzata Wasiucionek, Agnieszka Bugla, Krzysztof Katana – skrzypce, Ewa Szczepańska-Chwast, Jan Snakowski – altówki Krzysztof Sadłowski, Aleksandra Lelek – wiolonczele; Piotr Kosiński – fortepian
w programie: F. Mendelssohn

8 sierpnia 2015, godz. 19.30
Koncert kameralny na Dziedzińcu Batorego
Aleksandra Lelek – wiolonczela, Maciej Zimka – akordeon
w programie: J.S. Bach, F. Servais, C. von Weber

22 sierpnia 2015, godz. 19.30
Koncert na Dziedzińcu Arkadowym
CORda Cracovia (skład smyczkowy), Maciej Koczur – dyrygent
w programie: A. Vivaldi, G. Rossini

29 sierpnia 2015, godz. 19.00
Koncert finałowy na Dziedzińcu Arkadowym
Orkiestra CORda Cracovia
Alexander Gavrylyuk – fortepian, Tadeusz Strugała – dyrygent
w programie: Mieczysław Karłowicz, Serenada na smyczki op. 2
Robert Schumann Koncert fortepianowy a-moll op. 54