Kraków w obiektywie

Piątkowe spotkanie przed własną publicznością Wisła Kraków zaczęła od niecodziennego wydarzenia.
Decyzją właściciela oraz Rady Nadzorczej Wisły Kraków S.A. Honorowym Prezesem Wisły Kraków S.A. został pan Ludwik Miętta-Mikołajewicz, zawodnik, trener i działacz koszykówki, związany z Wisłą Kraków od 1948 roku.
Po niewielkiej uroczystości przyszedł czas na walkę. Pierwszy mecz na własnym boisku Biała Gwiazda zakończyła remisem 1:1. Na pierwszego gola kibice musieli czekać do 24 minuty meczu, w której Łukasz Burliga precyzyjnie wystawił piłkę, a Paweł Brożek wykorzystał podanie i pewnie pokonał Radosława Janukiewicza umieszczając futbolówkę w siatce gości. Następna bramka padła w 43 minucie, w której po faulu Alana Urygi na Karolu Danielaku, arbiter spotkania, Paweł Gil, podyktował rzut karny. Do strzału podszedł Marcin Robak, który pewnym i mocnym kopnięciem posłał piłkę tuż obok lewego słupka w światło bramki, doprowadzając do remisu.