Kraków w obiektywie

Już 23 listopada będzie można zupełnie za darmo odwiedzić krakowskie muzea. To 10 z kolei edycja Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.
W tym roku swoje drzwi otworzy 20 instytucji.  Udział w części wydarzeń będzie możliwy po wcześniejszej rezerwacji miejsc. Oprócz stałych i czasowych ekspozycji, muzea przygotowują szereg dodatkowych atrakcji, m.in.: wykłady, warsztaty, pokazy oraz zwiedzanie wystaw muzealnych z przewodnikami.
Na szczególną uwagę zasługują warsztaty dla dzieci, które odbędą się w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35.
O 10.00 rozpoczną się „Karty złotem pisane” – warsztaty iluminatorsko-pisarskie dla dzieci w wieku 9-12 lat (sala edukacyjna) i o 12.00 „Zwykłe niezwykłe widoki Krakowa, czyli jak wyglądał dawny Kraków” – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 6-9 lat połączone ze zwiedzaniem Cyberteki.
Kraków w obiektywieRezerwacja miejsc na stronie http://www.bilety.mhk.pl/.
Z dokładnym programem imprezy można zapoznać się na stronie:  http://www.mhk.pl/aktualnosci/dzien-otwartych-drzwi-muzeow-krakowskich-1

Kraków w obiektywie
23 listopada można też udać się do Wieliczki, gdzie Muzeum Żup Krakowskich również zaprasza na Dzień Otwartych Drzwi. Dostępna będzie ekspozycja w Zamku Żupnym i w kopalni soli.