Kraków w obiektywie

Król bębnów, Billy Cobham otwiera 16 marca nowy cykl ICE Jazz w ICE Kraków.
Cobham zasłynął z gry w legendarnym Mahavishnu Orchestra oraz w projektach Milesa Davisa. Na trwałe zmienił rolę perkusji w zespole, zarówno jeśli chodzi o jazz, jak i rock. Jego styl gry, łączący siłę i nieskazitelną precyzję, wywarł wpływ na wielu muzyków młodszej generacji.
W Krakowie, w 2013 roku, podczas Nocy Jazzu wystąpił z Adamem Bałdychem i Adzikiem Sendeckim. Tym razem przywozi swój oryginalny sekstet.
W ICE Kraków zabrzmią więc największe hity Cobhama, na czele z Red Baron i Stratus z płyty Spectrum, uznanej za jedną z najlepszych w kategorii fusion.

Nowy cykl ICE Jazz, współorganizowany przez KBF z renomowanymi managerami i agencjami świata jazzu, ma na celu zaprezentowanie najwybitniejszych postaci tej muzyki na scenie ICE Kraków. Już w czerwcu podczas kolejnych koncertów w tym cyklu wystąpią gwiazdy pierwszej wielkości: Bobby McFerrin (11 czerwca) z projektem „Bobby McFerrin Loves Brasil” oraz Pat Metheny Quartet (26 czerwca).

Partnerem Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego w organizacji wszystkich trzech koncertów jest Fundacja My Polish Heart i stojący na jej czele Witold Wnuk, organizator Letniego Festiwalu Jazzowego w Piwnicy pod Baranami.

Więcej>>>