Kraków w obiektywie Dziś wieczorem w ICE Kraków wystąpiła prawdziwa gwiazda światowych scen operowych, cudowny polski sopran – Aleksandra Kurzak. Śpiewaczce towarzyszyła Orkiestra Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją libańsko-polskiego dyrygenta Bassema Akikiego. Warto wspomnieć, że artystka występuje regularnie na najważniejszych scenach i estradach świata. Można ją było usłyszeć między innymi w Teatro alla Scala i Royal Opera House (Covent Garden) w Londynie.
Jako pierwsza Polka w historii wokalistyki podpisała ekskluzywny kontrakt fonograficzny z wytwórnią Decca Classics. Jej fenomenalny głos jest wynikiem nie tylko wyjątkowego talentu ale i solidnego wykształcenia. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu – Wydział Wokalny oraz Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu. W 2009 roku uzyskała dyplom doktora sztuki.
Wielokrotnie w swojej karierze była nagradzana za osiągnięcia muzyczne. W tym roku otrzymała prestiżowe nagrody International Opera Award 2015 i Bachtrack Opera Award jako najlepsza śpiewaczka mijającego sezonu za rolę Donny Fiorilli w Royal Opera House.
Koncert w ICE był niesamowitym przeżyciem dla wielu miłośników muzyki klasycznej, tym bardziej, że Aleksandra Kurzak dość rzadko występuje w kraju. Okazało się jednak, że ma tutaj wielu fanów. Artystka po koncercie długo jeszcze rozdawała autografy.
Trzeba przyznać, że organizator koncertu, Krakowskie Biuro Festiwalowe, przygotował dla widzów muzyczną ucztę w najlepszym stylu. To dopiero początek!
Dzisiejszy występ Aleksandry Kurzak był zapowiedzią nowego cyklu ICE Classic – wyjątkowej serii koncertów muzyki klasycznej. Wszystkie koncerty w ramach cyklu odbywać się będą w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Kraków w obiektywie

Kraków w obiektywie

Kraków w obiektywie

Kraków w obiektywie

Kraków w obiektywie

Kraków w obiektywie